Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
15 postów 47 komentarzy

Bez oficera prowadzącego

Robert Wasilewski - Niedoszły dziennikarz - były pilot wycieczek. Podróżnik. Zainteresowania: polityka, ekonomia, historia i okazjonalnie sport na poziomie lokalnym. Pasjonatów podróżowania zapraszam na swoją stronę: www.liberwig.republika.pl

"Taśmowa" głupota - o co chodzi?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Zewsząd słyszę, że osoba/y, która/e dokonały nagrań rozmów prominentnych funkcjonariuszy państwowych, popełniły przestępstwo. A ja pytam - jakie?

 Co było na taśmach, to już z grubsza wiemy. Co z nich wynika, każdy sam sobie wyciągnie wnioski. Nie tym chcę się zajmować. Słyszymy bowiem zewsząd, że ten, kto te taśmy nagrał, popełnił przestępstwo. A więc jakie? Czy ktoś ma nas za idiotów?

Przestępstwem mogłoby być dokonanie nieautoryzowanego nagrania w pomieszczeniach urzędowych, przypisanych dla funkcjonariuszy państwowych, jako ich miejsca pracy – zgodnie z konstytucją. To w oficjalnych pomieszczeniach rządowych lub innych konstytucyjnych siedzibach władz, nikt nie ma prawa czegokolwiek podsłuchiwać – ale w miejscach publicznych? I co to w ogóle znaczy „podsłuchowywać”?  Kiedy siedzę sobie w restauracji lub poczekalni, i – chcąc, nie chcąc - słyszę prowadzoną obok rozmowę, to podsłuchuję? Jeżeli najważniejsi państwowi dygnitarze, zamiast załatwiać sprawy wagi państwowej, w miejscach do tego przeznaczonych, zgodnie z przewidzianymi prawem procedurami, spotykają się pokątnie jak mafiozi (którymi de facto są), w publicznej knajpie, do której może wejść każdy przechodzień i tam, przy stoliczku naradzają się, jak dwaj menele przed skokiem na monopolowy, to czy słyszący ich rozmowy mimowolni świadkowie ( zdolności słuchowe bywają rozmaite, niewidomi słyszą o kilkanaście procent lepiej) popełniają przestępstwo? Nawet, jeżeli nagrali ich rozmowę? W czasach dzisiejszych, tych wszystkich super wielofunkcyjnych komórek, nagranie czyjejś rozmowy nie stanowi żadnego problemu, ani niczego nadzwyczajnego. A kto mi zabroni filmować sobie komórką, w miejscu publicznym, kufel piwa, z którego właśnie sobie popijam, a przy okazji w tle nagra się toczona przy sąsiednim stoliku rozmowa? Ktoś może oponować, że to przesada, że żaden telefon – jak na razie – nie posiada takiej czułości i że użyto sprzętu specjalistycznego – jakiejś ukrytej pod stolikiem pluskwy lub mikrofonu kierunkowego. A co to zmienia? Nic. Tych dwóch dygnitarzy nie miało prawa toczyć rozmów o sprawach państwowych, w miejscu nie przewidzianym przez prawo, którego nie obejmuje „sterylność”. Jeżeli ktokolwiek popełnił tu przestępstwo, to właśnie owi dygnitarze, a także służb kontrwywiadowcze, które do tego dopuściły – żeby ich nagrano, rozmawiających o sprawach wagi państwowej, w miejscu do tego nie przeznaczonym. A kto nadzoruje te służby? Pytanie retoryczne. Obojętnie, z której strony byśmy nie podeszli, to ten cały Sienkiewicz (pradziadek się w grobie przewraca) powinien trafić do aresztu (za pokątne spiskowanie poza pomieszczeniami rządowymi), a potem zostać jeszcze ukarany dyscyplinarnie za nieudolność – że żaden z funkcjonariuszy oddelegowanych do jego pilnowania, albo nie uchronił go przed taką przygodą, albo widząc, z kim i gdzie się spotyka, nie wziął go za fraki, i nie przywołał do porządku – ewentualnie nie złożył raportu, że minister wypuszcza się do dziwnych miejsc, aby tam z innymi dygnitarzami załatwiać jakieś pokątne szwindle. Niestety, naszym Dyzmom tak się popieprzyło w malutkich móżdżkach, że zapomnieli, że są tylko osobami wynajętymi do określonej pracy i działania w ramach ściśle określonych procedur, podczas gdy im się już wydaje, że są jakimiś nadludźmi, nadzorcami niewolników i wszystko im wolno.  

Jak to mawiał mój plutonowy w wojsku - wszystko w temacie.

KOMENTARZE

 • PARADYGMAT WŁADZY ...
  Należy BEZWZGLĘDNIE zmienić PARADYGMAT WŁADZY !!!

  Od tej pory do władzy mają iść WYŁĄCZNIE ludzie o KRYSTALICZNEJ uczciwości i KRYSTALICZNIE czystych intencjach !!!

  Osoby takie mają posiadać ANTY-IMMUNITET !!!

  Tzn. za jazdę po pijanemu DOŻYWOTNIE utracenie zdolności do pełnienia funkcji publicznych, kary 2-3 razy wyższe, i bez zawieszenia itp.

  Osoby zamierzające mieć coś wspólnego z władzą publiczną powinny stosować się do przysięgi:

  "Uroczyście przysięgam NIEZŁOMNIE stać na straży WSPÓLNEGO DOBRA" ...

  Powtarzam:

  NIEZŁOMNIE.

  Ścierwa, które obecnie nami rządzą zasługują wyłącznie na wylądowanie na GNOJOWISKU HISTORII ...

  Mam nadzieję, że za 10-15 lat nikt nie będzie pamiętał, co znaczy słowo "tusk" ...

  Te gnoje ŚMIEJĄ SIĘ Z NAS !!! Sami między sobą mówią, że państwo, nasz ŚWIĘTY KRAJ, który oddaliśmy im w DOBREJ WIERZE, te GNOJE twierdzą, że ten nasz kraj NIE ISTNIEJE !!!

  Czy można sobie wyobrazić WIĘKSZE DRAŃSTWO i SKURWYSYŃSTWO ???


  p.s.: jeżeli ktoś myśli, że wszystko to co się dzieje to jest jakaś "wyrachowana" gra służb obliczona na 8 ruchów naprzód jak u ruskich szachistów, to JEST W BŁEDZIE !!!

  Rządzą nami pozbawione JAKICHKOLWIEK WYRZUTÓW SUMIENIA CYNICZNE ŚCIERWA !!!

  Sami powiedzieli, że nasze państwo nie istnieje !!!

  Sami powiedzieli, że zrobili z niego "kupę kamieni" !!!

  Sami powiedzieli, że ich JEDYNYM celem jest utrzymanie się przy władzy za pomocą PRZESTĘPSTW !!!

  Dosyć tego !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  WON ŚCIERWA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  WON !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930