Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
15 postów 47 komentarzy

Bez oficera prowadzącego

Robert Wasilewski - Niedoszły dziennikarz - były pilot wycieczek. Podróżnik. Zainteresowania: polityka, ekonomia, historia i okazjonalnie sport na poziomie lokalnym. Pasjonatów podróżowania zapraszam na swoją stronę: www.liberwig.republika.pl

MATKA CENZURKA

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Cholera - czy ci, których uważaliśmy za przyjaciół, muszą okazywać się gorsi od jawnych wrogów?

Zajrzałem ostatnio na blog Piotra Wielguckiego (Matki Kurki), gdzie od razu trafił mnie tekst:

http://www.kontrowersje.net/polityka_nie_jest_dla_g_wniarzy

W skrócie - typowy bełkot o "rozbijaniu prawicy" - czyli PiS-u i JarosławaPolskęZbawa, przez rzeczonych "gówniarzy" w rodzaju Korwina, Brauna, Kukiza - oczywiście z niczym nie popartymi oskarżeniami o "ruską agenturalność". 

 

Do tej pory szanowałem Matkę Kurkę za jego boje z Owsiakiem - wydawał mi się człowiekiem uczciwym - choć w przeszłości może trochę zagubionym. Niestety - okazało się, że to kolejny typowy koniunkturalista do wynajęcia.

 Pod jego tekstem zamieściłem komentarz:

"Szanowny Panie!

Kiedyś był Pan lemingiem, zafascynowanym postępami "transformacji ustrojowej". Wskutek dramatycznych wydarzeń z 10.04, otworzyły się Panu oczy i zaczął Pan nieco inaczej postrzegać świat, stając się bardziej krytyczny wobec swoich dotychczasowych idoli, co zaowocowało wytoczeniem dział przeciwko ikonie "salonów", czyli "Jurkowi" OWSIakowi - za co jestem Panu poniekąd niezmiernie wdzięczny.


Niestety, odnoszę wrażenie, że choruje Pan na klasyczny przykład syndromu neofity, który próbuje być bardziej święty od papieża, głównie poprzez gorliwość, która w takich wypadkach zastępuje roztropność. Wynikać to może poniekąd z podświadomych wyrzutów sumienia - jeżeli tyle lat byłem po niewłaściwej, złej stronie, to teraz muszę się wykazać nadgorliwością, by zmazać poprzednie błędy.


I tym tłumaczę to gorliwe zaangażowanie w promowanie PiS i jego najgłośniejszego ostatnio działacza-kandydata, owocujące jednocześnie odsądzaniem od czci i wiary innych kandydatów. Czy Pańskie sumienie jest aż tak poszargane grzechami poprzedniego wcielenia, że blokuje Panu zdolność postrzegania rzeczywistości i wymusza nadgorliwość przychlebiania dotychczasowym wrogom? Czy Pańska fascynacja PiS-em wynika z chłodnej analizy programu i dotychczasowej działalności tej partii, czy jakichś wyrzutów sumienia z przeszłości?


Zarzuca Pan innym kandydatom - JKM, Kukizowi, Braunowi, że "rozbijają prawicę" - to sztandarowy bełkot PiS-owskiej propagandy. A jakąż to "prawicą" jest ten PiS? 


A może chce Pan powiedzieć, że "prawica", nie "prawica" - może rzeczywiście pod tym względem PiS jest daleki od ideału, ale przynajmniej to "patrioci", którzy mają jedyną szansę odsunięcia od władzy PO i Komorowskiego. To nawet może być prawda, ale co z tego wynika? Że PiS pokona PO i ... zajmie ich miejsce, robiąc DOKŁADNIE TO SAMO. Bo przecież nie jest żadną tajemnicą, że PiS w sprawach najważniejszych dla losów Polski, głosuje wspólnie i identycznie z PO. Tak było z anschlussem Polski do UE - kiedy to jeden z tych ówczesnych PiS-wskich szarlatanów, niejaki Cymański, zapytany jak głosował w sprawie anschlussu Polski do UE powiedział, że z czystym sumieniem mógł głosować przeciw, bo wiedział doskonale, że klub PiS ustalił już wystarczającą ilość głosów za, by anschluss przeszedł. 


Ale takich pytań potrafię sformułować więcej:
1. A kto podpisał Traktat Lizboński? 

2. A kto przerwał prace śledcze w Jedwabnem w chwili, kiedy odkrycia archeologów zaczęły jednoznacznie wskazywać na sprawstwo niemieckie? I zrobił to w szczytowym momencie rozpowszechniania parszywych oskarżeń o "mordowanie żydów" pod adresem Polski? 

3. Kto wysłał entuzjastyczny list do reaktywowanej skrajnie antypolskiej żydowskiej loży B"naiBrith?" 

4. Kto brał udział w tajnym posiedzeniu "polskich" parlamentarzystów, z przedstawicielami żydowskich mafii "przemysłu holokaustu" i współpracującymi w nimi dygnitarzami z Izraela? Czy dowiedzieliśmy się od nich, co tam ustalili? A że ustalili, to pewne, bo prezydent Izraela podczas wizyty w Polsce powoływał się na "ustalenia i zobowiązania" - oczywiście w kontekście wypłaty owych bandyckich roszczeń. 

5. Czy Jarosław Kaczyński jest tak wielkim patriotą i "antykomunistą", że kiedy mu wygodnie, to włazi w dupę a to Gierkowi, a to Oleksemu, a to banderowcom - w zależności od okoliczności pomagających dopchać się do władzy. I jest jeszcze przy tym tak bezczelny, że włażąc do dupy bez wazeliny nawet największym kanaliom (postkomuna) i skrajnie antypolskim zbrodniarzom (banderowcy) cynicznie rzuca oskarżenia o sowiecką agenturalność ludziom, którzy zdając sobie sprawę z rozpaczliwej sytuacji Polski, jej bezbronności i słabości w każdym segmencie, starają się unikać uwikłania nas w jakąś wojnę - w dodatku w nie naszym interesie - co musiałoby doprowadzić nas do katastrofy o skutkach porównywalnych z rokiem '39.


Ja wiem, że PiS, jako agentura amerykańsko - izraelska liczy na to, że w zamian za "robienie łaski" swoim waszyngtońsko - telavivskim mocodawcom, pomogą im oni dorwać się do władzy i przy okazji zagwarantują Polsce status quasi niepodległego rezerwatu polskich irokezów, z żydowską szlachtą i nimi - jako wiodącymi "patriotami" w charakterze kierowników tegoż rezerwatu. 


Niestety, te marzenia są skrajnie niedorzeczne i nie do przyjęcia - obojętnie czy byłyby spełnione, czy nie. Po pierwsze, jak widać PiS-owcy nie tylko nie znają hymnu Polski (słynne wykonanie przez Jarosława), ani też rodzimej historii. W 1939 też budowaliśmy strategię budowy pomyślności naszego kraju w oparciu o wieszanie się klamek egzotycznych sojuszników (wierząc w ich niewiarygodnie absurdalne obietnice), wymachiwanie pluszową maczugą i prężenie cudzych muskułów. Do czego nas to doprowadziło? 


A nawet gdyby owe plany PiS-u udało się zrealizować i tym razem "sojusznicy" nie rzuciliby nas na rzeź w charakterze mięsa armatniego i zapewnili PiS-owi możliwość realizacji tych planów zbudowania Judeopolonii, pod ich światłym przywództwem - czy naprawdę tego chcemy? Tak ma wyglądać Polska? Kondominium rosyjsko - niemieckie pod żydowskim zarządem komisarycznym?


Problemem Polski jest obecnie to, że rządzi nią konsorcjum obcych agentur - niemiecka (PO) i rosyjska (PSL + nieoficjalne struktury postkomunistyczne) - niestety, opozycja roszcząca sobie prawa do monopolu na patriotyzm (czyli PiS), też nie reprezentuje interesów suwerennego państwa polskiego, tylko mocodawców z Waszyngtonu i Tel Avivu. I trzeba być skrajnie ślepym, by tego nie dostrzegać. 


MY - czyli potencjalni wyborcy JKM, Kukiza, Kowalskiego, Brauna - nie chcemy produktu polskopodobnego pod zarządem obcych agentur, tylko WŁASNEGO, SUWERENNEGO PAŃSTWA. 


Jak Andrzej Duda publicznie odpowie, co w sprawach Polski ustalił podczas posiedzenia z przedstawicielami Knesetu:

http://www.eprudnik.pl/dlaczego-zaglosuje-na-grzegorza-brauna-a-nie-na-andrzeja-dude/

to będziemy mogli kontynuować rozmowę o "patriotyzmie" PiS.

A jak na razie, to takie same kanalie, jak te z PO. 
Jak to określił kiedyś Korwin - między PO, a PiS jest taka różnica, jak między kiłą, a tryplem.

Jeżeli mylił się Pan kiedyś wielbiąc PO - co później z żalem Pan przyznał, to może trzeba ostrożniej wypowiadać kolejne kategoryczne opinie. Zwłaszcza wynikające z neofickiego syndromu kadzenia niedawnym wrogom. To, że PO-wscy szakale ujadają bez przerwy na PiS nie oznacza, że to właśnie oni są "ci dobrzy". To tylko porachunki między obcymi agenturami walczącymi o wpływy nad Polską - a nie o Polskę jako taką. To tak, jak porachunki między gangsterami z Wołomina, a Pruszkowa. Ewentualnie jak zabawa w "dobrego" i "złego" glinę - PO jest tym "złym", a PiS "dobrym" - ale cel przesłuchania jest ten sam.


Panie Piotrze - trochę więcej pokory i trzeźwego spojrzenia na rzeczywistość. Obnażając machlojki Owsiaka zrobił Pan już tylko dobrego, że zmazał Pan poprzednie winy i nie musi już chować mózgu do lodówki i zastępować rzetelnej analizy rzeczywistości i faktów, stachanowską nadgorliwością.

Pozdrawiam
Robert Wasilewski"Oczywiście, niecałe pół godziny później mój tekst został ewaporowany - usunięty po cichutku, a moje konto zostało zablokowane. 

Odpowiadam więc tą drogą - niech sobie Matka Kurka nie myśli, ze wystarczy wykasować komentarz i usunąć czyjeś konto, by nikt się nie dowiedziałał o jego nędznych praktykach.

 

Drogi Panie!
Umieściłem krytyczny komentarz pod Pańskim tekstem, który uważałem za niemądry. Niestety, zamiast podjąć rzeczową polemikę, posłużył się Pan bolszewicko-faszystowską-orwellowską metodą cenzury - wręcz ewaporowania niewygodnego komentarza. Od tej pory nie dziwi mnie pana neoficka fascynacja żydo-bolszewią z PiS. Pasuje Pan do nich, jak ulał. Najpierw onanizował się Pan do PO, a teraz do tych faszyzujących Dyzmów z PiS, i jak widać, szybko się Pan od nich uczy. Oni też, w obronie swojego Wodza,  gotowi są na każdą podłość, cyniczne kłamstwo i metody rodem z ustrojów totalitarnych. Żal mi Pana - skończy Pan na intelektualnym śmietniku, razem z takimi tytanami intelektu jak Hofman, czy Misio "Kamiński". Może Pan pokasować tysiące niewygodnych komentarzy, zamiast na nie rzeczowo odpowiadać (nawet z sarkazmem, jesteśmy dorośli - byle uczciwie względem siebie samego) i kasować profile tych zadających niewygodne pytania - przy poklasku innych miernot, z którymi tworzycie tę sektę wzajemnej adoracji - ale nie ucieknie Pan przed samym sobą i siebie Pan nie okłamie. 


Szkoda, uważałem dotąd Pana za człowieka uczciwego, który poszukując prawdy po różnych życiowych zakrętach, nie da się już skorumpować żadnej kolejnej "sile przewodniej". Cóż, pomyłka. Pozostaje mi tylko mieć nadzieję, ze nie pójdzie Pan w ślady Hrabiego de WSI i nie zacznnie krytyków kneblować fizycznie, przy pomocy taśmy klejącej...

 

 

KOMENTARZE

 • @jerkey 12:04:13
  Ba... kto to wie... już starożytni filozofowie głowili się nad problemem, jak odróżnić człowieka zaślepionego od pajacyka na sznurkach... Chociaż sądząc po perfidii - metoda "na cenzurę"- musi wiedzieć, że nie ma racji. I teraz - albo jest tak zarozumiały, że po sukcesie z Owsiakiem woda sodowa uderzyła mu do głowy i wstydzi się przyznać, że może się mylić, albo - zatrudnił się w aparacie propagandowym PiS, dla którego takie metody chlebem powszednim....
 • @Marx 8888 11:54:32
  To nie jest tak do końca - gdyby tak było, to wszystkie kraje wyglądałyby tak samo i wszędzie byłby taki sam syf - a przecież tak nie jest.
 • @Robert Wasilewski 12:31:56
  Gratuluję wiedzy oraz wyczucia politycznego.
  Obecni ludzie PIS to od 89 roku w różnych konfiguracjach politycznych współrządzący Polską prawie 20 lat (oprócz rządu Millera, Oleksego, Cimoszewicza).
  Przecież w pisie większość obecnych posłów to wywodzący się ludzie z pzpr, zsmp, zsp, ozi. Obecnie knadydat na rezydenta to działacz UW, a były desygnowany na premiera też z UW nijaki prof. Gliński.
  PO oraz PiS razem rządzili Polską w latach 1997 - 2001, sprzedali pól Polski za 5% wartości, rządy aferzystów i wyjątkowych szkodników. Wybrali Balcerowicza na Min. F. który rządził w imieniu słupa premiera Buzka.
  Mnóstwo utajnionych afer wokoł ludzi z pisuaru, ale jedno trzeba im przyznać: odwracać zarzuty od siebie potrafią robić to po mistrzowsku. Zamienic prawdę w kłmastwo wychodzi im świetnie.
  Wszędzie trzeba im przypominać i domagać się wyjasnień o agencie SB-WSI ,,Balbina", oraz żądać wyjaśnień dlaczego z raportu Macierewicza o likwidacji WSI zniknął rozdział o tzw. grupie ,,Paczka". Tam za tym wszystkim stoi Piotr P. ten od skoków i Ursusa.
  Gdy wyjdzie to na powierzchnię, zniknie problem pisuaru i tych fałszywych ludzi, a nawet prymitywnych szpiegów.
 • @Wrzodak Z. 13:14:40
  Obawiam się, że dotarcie z tym do szerszych kręgów będzie niezwykle trudne. Nawet tych z młodszego pokolenia, które w dobie internetu powinno być zdolne do samodzielnego myślenia - a gdzie dopiero pokolenia starsze, które czerpie informacje tylko z TV? Wkraczamy tu już na pole psychiatrii, nie racjonalnych rozważań. Oprócz standardowych kłopotów z przekonaniem kogoś nawet przy pomocy najbardziej oczywistych faktów, istnieje przecież jeszcze syndrom wyparcia, czyli niechęć do przyjęcia do wiadomości przykrej prawdy, przyznanie się do tego, że było się marionetką w rękach szalbierzy. Nie każdy ma w sobie taką cywilną odwagę. Czarno to widzę - przetrenowałem to i na młodych i na starych. Patrzyli w sufit i buty i w pewnym momencie już przestali mnie słuchać, nie odpowiadając na żaden argument.
 • Matka Kurka :))
  ciekawe jak "konwertyta" Wielgucki pociągnie dalej temat swojego nawrócenia na PiS...PiS-u nie da się już bronić, za dużo wątków, które są jawnie antypolskie (choćby darcie łacha "sława herojam" Prezesa na Majdanie)...ciekawi mnie też, że jednak bezkarnie dobiera się do Jurasa w czerwonych gaciach...tam jest za duży szmal i dużo cudaków przy Jurasie zarabia i pierze :))...która mafia by sobie pozwoliła na "tykanie" ich finansów...
  dobry glina i zły glina to bardzo dobre określenie ..pozdrawiam
 • @Robert Wasilewski 13:40:16
  niestety, takie informacje psują ten codzienny rytuał: porannego zakupu świeżych bułek, jeszcze bardziej optymistycznej gazety typu GW/GP, porannej kawy, telewizji śniadaniowej, że już nie wspomnę o całym optymizmie seriali i tokszołów. Kto chciałby sobie burzyć, tak ciężko wywalczoną... wolność. Także od myślenia.
 • @Robert Wasilewski 13:40:16
  Bardzo mądrze Pan napisał. Link do Pańskiego artykułu będę przekazywał każdemu, komu tylko się da, także na facebooku.

  Strasznie dużo ludzi jest ogłupiałych. Trzeba przekazywać prawdę dalej.
  Niech każdy Pański artykuł przekazuje dalej.
 • @Jan Paweł 14:36:19
  ..czyli mamy w Polsce Matrix w pełnej krasie :))) ilu Neo jest wybranych, aby przejrzeli ?? pozdrawiam

  https://www.youtube.com/watch?v=vWv-d2GxDc4
 • @autor
  Dzień dobry

  Fajny post i raczej celny celny, tylko może trochę zbyt emocjonalny.

  Na marginesie

  Korwinowi chodziło prawdopodobnie o trypra (ten tryper - http://www.poradnikzdrowie.pl/seks/choroby-intymne/rzezaczka-tryper-zakazenie-objawy-leczenie_33801.html).

  Trypla albo tryple to zupełnie coś innego (http://pl.wikipedia.org/wiki/Trypla).

  Pozdrawiam

  nonscolar

  PS. Do zobaczenia przy urnach wyborczych :-)
 • @nonscolar 15:39:26
  Emocjonalny? No cóż, może trochę - bywam cyniczny, ale jak widać jakieś resztki serca jeszcze posiadam.

  Wiem, że prawidłowa nazwa rzeżączki to tryper, ale jaszcze od czasów służby wojskowej "trypel" fonetycznie bardziej mi odpowiada. ;)
 • @trybeus 14:36:05
  Właśnie - wygląda na to, że owa pobłażliwość sądów względem niego - podczas gdy inni podskakujący "salonowi" byli surowo karceni - może być efektem jakiejś "kryszy". Oczywiście - to tylko przypuszczenie, może rzeczywiście trafił się jakiś jeden sprawiedliwy sędzia w tej Sodomie. Ale gdyby założyć, że Matka Kurka wcale nie tak bezinteresownie wprzągł się w rydwan propagandy PiS, to wtedy zapewnienie mu "opieki" podczas sądowych bojów z Owsiakiem mogłoby nam sporo wytłumaczyć. Agentura amerykańska w Polsce odzyskuje agresywnie wpływy, więc może właśnie w ten sposób jej działanie się objawiło.
 • SUPERATA DO TEKSTU
  Właśnie ów Duda objawia nam się w me(r)diach, jako główny obrońca Polski przed żydowskimi zniesławieniami - vide wypowiedź jakiegoś amerykańskiego fagasa z FBI.
  Przecież to wygląda na klasyczną ustawkę i działanie na zamówienie - właśnie, by pokazać tego obłudnika Dudę, jako "wielkiego patriotę". Oczywiście, takie wyreżyserowane medialne gesty pod publiczkę, mają właśnie zamaskować fakt, że ten pajac Duda (podobnie jak i reszta PiS) w innych dyskretnych miejscach zawiera z żydowskimi mafiami wymuszającymi haracze od Polski, jakieś nieznane nam zobowiązania i układy.
 • @Robert Wasilewski 15:57:58
  Za moich czasów ogłaszano na kompanii "capsztyk".

  Tak wpisywali podoficerowie dyżurni.

  https://www.youtube.com/watch?v=et7ZRFYUGt8

  pozdro

  :-)))
 • @Jan Szczepanik 14:46:47
  Właśnie zapisałem się do facebookowej grupy "popieram Andrzeja Dudę", by napisać im tam kilka słów o ich idolu - aczkolwiek obawiam się, że ewaporują mnie stamtąd równie szybko, jak MK ;)
 • @Robert Wasilewski 16:16:49
  Chyba miałem rację - żeby komentarz mógł zostać w tej grupie opublikowany, musi przejść akceptację administratora-cenzora. Domyślam się, że chłopaki z Mysiej mogliby się od tych współczesnych janczarów propagandy sporo nauczyć...
 • Republika ? A co to za wolne medium?
  Tak inaczej wolna niż GW i tv rezimowe! Nie dla Rzeczpospolitej!
  Posłuchajcie wolnych!!
  https://www.youtube.com/watch?v=2EX9APmGxJw&feature=youtu.be
 • @topstopjuve 16:39:12
  My, czyli ludzie podobnie myślący i planujący głosować na któregoś z tych, jak ich określił M_K "gówniarzy"- nawet jeżeli Pan się do nich nie zalicza. Ponieważ mogę ze 1000% pewnością stwierdzić, że nie jestem we wszechświecie jedyny, który zagłosuje na Grzegorza Brauna (mogę się do tego otwarcie przyznać), więc forma MY wydaje mi się uprawniona.
 • @Robert Wasilewski 16:06:28
  ...trzeba też nadmienić wyciszenie przez Prezesa Artura Nicponia , który co tu gadać wymknął się spod kontroli, bo nawoływał do zbrojenia się Polaków...widocznie mord na Rosiaku musiał być i basta, Prezes woli mieć pod sobą tłum płaczek niż facetów z jajami...

  ...POPiS idzie pełną parą...tego nie da się już ukrywać...Kureczka Matka też kiedyś dojdzie "do ściany" :))

  http://trybeus.neon24.pl/post/116427,kosciol-szkola-strzelnica-i-legalna-bron-dla-kazdego

  ..na pejsbuku nie przejdziesz...kurczy się lista forum społecznościowych bez cenzury...niestety
 • @Robert Wasilewski 16:44:11
  ...ja też zagłosuję na G. Brauna, więc już można mówić o "MY" :))))
 • @topstopjuve 16:57:53
  Cóż, nie wiem, co Pan ma na myśli mówiąc o "pochodzeniu" Grzegorza Brauna - nie zaglądałem mu w rozporek i nie zamierzam. Nie wiem, czy chrzczony jest kropidłem, czy scyzorykiem - ale wiem jedno: mówi mądrze. Co do stryja, to w każdej rodzinie może trafić się czarna owca. Generalnie, przodkowie Grzegorza Brauna - nawet jeżeli wskazuje na to samo nazwisko -nie byli Polakami z dziada pradziada, to zapisali się w historii Polski raczej pozytywnie. A myśli Pan, że moje nazwisko jest rdzennie polskie? Jeszcze pradziadek mojego dziadka nazywał się Wasiljew - czy jestem zatem ruskim agentem? Polska historia jest na tyle skomplikowana i dramatyczna, że wielu Polaków trafiło na emigrację bez swojej zgody, a jeszcze wielu innych wróciło w granice naszego państwa w ten sam sposób, po kilku pokoleniach życia na obczyźnie - czy to ich wina, że nasze granice w ciągu 200 lat przesuwały się kilka razy?

  Jak dotąd, tylko Grzegorz Braun mówi prawdę o naszej dramatycznej sytuacji. Nie obchodzi mnie, czy jest rdzennym Polakiem - ważne, że się nim czuje, w przeciwieństwie do tych, którzy podając się za "Kowalskich" usiłują z Polski zrobić narzędzie w rękach obcych mocarstw.
  Co do tego "seryjnego samobójcy", to bym nie przesadzał, bo mogę łatwo odbić piłeczkę - to jakim cudem ten "wielki patriota" Jarosław Kaczyński nadal żyje? Grzegorz Braun na razie jest niszczony przez reżim werbalnie - ale kto wie, jeżeli zyska szerszy odzew i wpływy, to kto wie, może będzie musiał się bardziej pilnować.
 • @trybeus 16:52:54
  Pejsbuk to tylko narzędzie - reguły danej grupy lub profilu ustalają jej twórcy. Na profilu Grzegorza Brauna można publikować bez akceptacji administratora.
 • @Robert Wasilewski 16:29:52
  //Chyba miałem rację - żeby komentarz mógł zostać w tej grupie opublikowany, musi przejść akceptację administratora-cenzora. Domyślam się, że chłopaki z Mysiej mogliby się od tych współczesnych janczarów propagandy sporo nauczyć...//

  Grupy należy sobie odpuścić. Szkoda energi i czasu. Tam są sami zdeterminowani. Oprócz grup jest szerokie pole do działania. Poza tym można jeszcze na inne portale wrzucać. Wielu blogerów właśnie tak robi.
 • @topstopjuve 17:57:48
  Proszę mi dać szansę - chętnie posłucham
 • @trybeus 16:52:54
  //..na pejsbuku nie przejdziesz...kurczy się lista forum społecznościowych bez cenzury...niestety//

  Ja ostro tam czaduję. Narazie idzie o'key!
 • @trybeus 16:54:43
  .//..ja też zagłosuję na G. Brauna, więc już można mówić o "MY" :))))//

  Ja też na Brauna, chociaż zastanawiałem się nad Kukizem.
 • @Jan Szczepanik 18:04:49
  Nie mam powodu by odmawiać Kukizowi szczerych intencji, jednak uważam, że to jednak nie ten kaliber człowieka, na męża stanu. To były "szarpidrut" - bez urazy - a oni generalnie młodość spędzali dość beztrosko, co niestety odbija się niezbyt korzystnie na ich edukacji. Według mnie - Braun intelektualnie odsadza Kukiza o kilka długości. Oczywiście, szanuję Kukiza za odwagę wypowiadania się w kwestiach publicznych w sposób niezależny i odmienny od większości jego kolegów i koleżanek po fachu. Ale to chyba trochę na mało na prezydenta. Jak na razie, program Kukiza ogranicza się do JOW-ów, zaś w innych sprawach jego wypowiedzi są improwizacją sprzecznych niekiedy ogólników - odbija się tu właśnie efekt braku systematycznego kształcenia historycznego, ekonomicznego, prawnego, politologicznego.
  Także szanuję go i ciągle uważam za kandydata lepszego niż, owi wszyscy mainstreamowi, ale do Grzegorza Brauna trochę jeszcze mu brakuje. Przebił się do świadomości publicznej jako kandydat na polityka, niech się rozwija, uczy - według mnie, na kandydata na prezydenta, jeszcze za wcześnie.
 • @Robert Wasilewski 18:19:34
  Faktem jest ze dotychczasowe partie to sa dupowlazy ,tylko zmieniaja otwor w zaleznosci od orietacji i sytuacji.Zadna partia pookraglostolowa ani kandydat promowany przez niepolskie masmedia nie moga dzialac dla pozytku Polakow.Brown jest ciekawym kandydatem ale brakuje mi np. formuly kontraktu wyborczego z opisem zamierzen ale takze uproszczony sposob odwolania i ukarania wybranego ktory zawiodl swoich wyborcow.
 • Nie gra mi patriotyzm PiS.
  Popierałem PiS.Sytuacja na Ukrainie,wyjaśniła mi patriotyzm tej partii.Nie będę rozwodził się w szczegółach , bo nie o nie chodzi.Nie chce w Polsce popierać partii ktora ma wizje USA,takze innej partii mającej wizje Niemiec.Obydwie partie podwazają Jałte a więc nasze obecne granice.
  http://litera.fr/category/news/
 • @topstopjuve 19:49:59
  Przykro mi, ale nie podzielam tej wizji - nie wierzę w "ogólne teorie wszystkiego", tłumaczące wszystkie zjawiska z prostotą uderzającego cepa.

  Z tym "Ozjaszem Goldbergiem" trochę teraz pojechałeś po bandzie. Nie przywiązywałbym większej wagi do wszystkich rozpowszechnianych po sieci "list żydów" i innych śmieci - na różne tematy. A skąd wiem, że to brednie? Bo wystarczy je napisać, bez konieczności wykonania minimalnej pracy badawczej i przedstawienia dowodów. Poza tym, kiedyś z kolegą po germanistyce studiowaliśmy jedną z takich "tajnych list" żydów. Jak wiadomo, język jidysz jest kompilacją hebrajskiego i niemieckiego - co przekłada się też na brzmienie owych nazwisk. I tak na przykład kolega przetłumaczył jedno z tych nazwisk (nie pamiętam już o jakie chodziło, a nie znam niemieckiego) - jedzący świńskie gówno. Już samo to wskazuje, jak niskie jest prawdopodobieństwo, by jakiś żyd mógł się tak nazywać. Wyglądało to raczej, jakby ktoś specjalnie tworzył, przy użyciu dialektów germańskich, rozmaite obraźliwe zbitki wyrazów, które później prezentował jako nazwiska. Może to wynikać, albo z jakiegoś wyjątkowego antysemityzmu (antysemita to ktoś, kto nie znosi żydów bardziej, niż jest to konieczne), albo z chęci uprawiania manipulacji. Nie da się ukryć, że problem istnieje - aczkolwiek nie wszystko da się wytłumaczyć rozmaitymi spiskami. Zaraz po wojnie, w ramach organizacji PRL-u (państwa, które z założenia miało być jednonarodowe i jednolite politycznie) i powojennych remanentów, rozpoczęto akcję masowego nadawania polskich nazwisk wszystkim żydom, którzy przeżyli wojnę, a nosili obcobrzmiące nazwiska - kojarzące się właśnie z niemczyzną. Akcja ta objęła zarówno ludzi, których władza ludowa pousadzała już na urzędach, jak i zwykłych szewców, krawców i kramarzy. Nie mając wiarygodnych dokumentów na temat konkretnej osoby, można napisać cokolwiek, bo papier jest cierpliwy i wytrzyma wszystko. Nie ma wątpliwości, że wiele osób z naszego politycznego świecznika urodziło się pod innymi nazwiskami (np. Geremek, Michnik) i pewnie było i jest ich jeszcze wielu - ale to trzeba udowodnić powołując się na konkretne dokumenty lub relacje kronikarzy pamiętających czasy ich młodości - nie zaś na strony internetowe powołujące się na inne strony internetowe, które z kolei powołują się na te pierwsze., które powołują się na drugie. Weźmy sobie takiego Wałęsę - przecież przypisywanie mu pochodzenia żydowskiego jest przykładem ewidentnego nieuctwa i głupoty. Pochodzenie rodziny Wałęsów zostało przebadane chyba na wylot przez choćby Cenckiewicza i Gontarczyka. Świadectwa urodzenia, dokumenty kościelne i świeckie, zeznania świadków epoki - ludzi z jego okolic. Już samo nazwisko Wałęsa wskazuje na autentyczność - biorąc pod uwagę, kogo dotyczy. Jak wiadomo, w przeszłości pochodzenie nazwisk związane było w dużej mierze albo z wykonywanym zawodem, albo jakimiś charakterystycznymi cechami osobniczymi danego człowieka. Biorąc pod uwagę, że rodzina Wałęsów wywodziła się z ubogiego lumpenproletariatu - lub raczej lumpenfornalstwa, "niebieskich ptaków" wałęsających się po okolicy i żyjących - jak to się dziś mówi "na krzywy ryj" - nie jest wykluczone, że właśnie owa cecha stała się podstawą nazwiska, czy raczej przezwiska, którymi określano protoplastę rodu, które później, po utrwaleniu i kilkukrotnym spisaniu w jakichś urzędowych dokumentach, stało się nazwiskiem. Generalnie, ludzie pochodzenia żydowskiego, którzy byli zdolni do wykreowania sobie dowolnego emploi, zaliczali się do osobników dość inteligentnych - podczas gdy Wałęsowie (począwszy od od "wałęsającego się" parobka, aż po Jarosława), byli/są prostakami i analfabetami. To typowe produkty rewolucji post agrarnej, przykłady drobnych cwaniaczków - od których roiło się w każdej wsi - którzy zabłądzili w światłach wielkiego miasta. Drobne cwaniaczki, którym zawierucha historyczna (plus ich własna, dająca niewiarygodną siłę bezczelność) stworzyła okazję stania się marionetkami dla komunistycznego reżimu, który potrzebował ich dla swoich celów. Słyszałem także o "żydowskich korzeniach" Leppera - niezależnie od tego, co by o nim nie sądzić. Wystarczy jednak przypomnieć sobie jego kartoflaną fizjonomię typową dla małorolnego chłopa z dziada pradziada, by zdać sobie sprawę z absurdalności takich przypuszczeń. Oczywiście, w przypadku osób na wyższym poziomie umysłowym, takie podejrzenia przyjmują się łatwiej, ale ciągle są tylko plotkami - których cele mogą być różne. A choćby i takie, które w logice nazywa się reductio ad absurdum. A konkretniej, próba skompromitowania i ośmieszenia poważnego problemu, właśnie poprzez jego strywializowanie. Zatem więcej konkretów, a nie powoływania się na strony internetowe, przekierowujące się na siebie nawzajem - tak jak "Trybuna ludu" powoływała się na "Żołnierza Wolności", a ten znowu na "Trybunę"....


  Generalnie, żydzi - pewne zorganizowane środowiska stanowią spore zagrożenie dla Polski (pseudo roszczenia), ale nie demonizowałbym ich znaczenia i mocy sprawczej. Nasz słabość wobec ich agresywnej polityki propagandowej wynika jedynie z naszego safandulstwa. Wystarczyłoby mocniej tupnąć i spokojnie oświadczyć, że nie będziemy w ogóle przyjmować do wiadomości jakichkolwiek pozwów i roszczeń ze strony, czy to organizacji holokaustowej industrii, czy państwa Izrael - od razu byłby spokój. Ich gazety i telewizje pokrzyczałyby trochę o "polskim antysemityzmie", my odpowiedzielibyśmy kilkoma pozwami i informacjami o żydowskich katach komunistycznych i kolaborantach Gestapo, a także szokującymi cytatami z żydowskich szowinistów typu rabin Owadija - i byłoby po wszystkim. Źródło zła nie leży w pochodzeniu kilku ludzi, tylko patologicznym systemie.
  Jest takie powiedzenie - wielkie umysły rozprawiają o ideach, przeciętne o wydarzeniach, małe o nazwiskach.
  I wydaje mi się niezwykle pouczające.

  Pozdrawiam.
 • Kto nadał polskie obywatelstwo dezerterom Andersa?
  Zgodnie z żądaniem Abrahama Foxmana - Levh katastrofalny usunął Lepera i Giertycha popisowo gebelsowskimi kregami podejrzeń i gruntowym Mariusza kaMIŃSKIEGO ZIOBROHAKIEM ale nie wywiazal sie z żądania usunięcia Rydzyka (także jako "antysemity i ksenofoba siejącego nienawiść") wchodząc z nim w kompromis geotermalny za ograniczenie propagandy Radia Maryja przeciwko sabotowaniu oficjalnie przez PiS popieranej legislacvji ochrony życia poczętego.
  Kacvzyński tyeż po uzgodnieniach z Merkel nadał przywileje prawne "mniejszości niemieckiej".
  http://telewidz.neon24.pl/post/80973,rocznica-objawienia-na-adl-org-katastrofalnej-lini-politycznej-blizniakow-kaczynskich
 • @Robert Wasilewski 21:18:51
  Sprowadzanie wszystkiego do podejrzeń żydowskich, pachnie paranoją lub głupotą. Ja nie wiem czy G. Braun jest żydem, ponieważ nigdzie nie natrafiłem na jego korzenie żydowskie lub jego mamy, babci jednej czy drugiej. Topsto jak wie więcej niech to udokumentuje nam.
  Zaznaczam, że ja jak na razie namawiam do bojkotu wyborów rezydenta, ponieważ wszystko jest już ustalone, tzn. wiadomo już, kto będzie rezydentem oraz po co wybierać kogoś na rezydenta nie istniejącego Państwa. Przecież po podpisaniu przez L. Kaczyńskiego TL, wszelkie prawo polskie zostało wyprowadzone na zewnątrz Polski, są tu tylko administratorzy ,,prawa" NWO i realizują zewnętrzną ,,politykę" światowej mafii banksterskiej, ale więcej innym razem.
  Topstopjuve pewnie chodzi o to, że G. Braun w swoim programie nie do końca pokazuje obraz Polski pod jego ewentulanymi rządami.
  G. Braun prowadzi kampanię w oparciu o chasła, postulaty z którymi w większości trzeba się zgodzić, ale G. Braun chce zmieniać system jednocześnie popierając JOW-y, przecież to zaprzeczenie zmiany systemu. JOW-y to klasyczny program zakonserwowania ,,systemu zdrady narodowej". Przecież JOW-y są w wyborach do senatu i ani jednego przytomnego Polaka senatora, JoW-y są w wyborach do samorządu, ani jednego przyzwoitego prezydenta miasta czy burmistrza, wójta (chyba, że uznajemy HGW, Budynia, tego dupo-liza Niemca z Wrocławia itd.)
  G. Braun nie mówi co z przynależnością do UE, co z TL, co z przynależnością do ormowców światowych morderców pnz. NATO oraz najważniejsze, dlaczego nic nie mówi o długach Polski i ich spłacie, co z całym systemem bankowym w Polsce, który jest w rękach mafii światowej. Jak chce to zmienić. Zmienić system banksterów to wtedy jest w 60% zmiana systemu w Polsce.
  G. Braun nic nie mówi o okupantach z usraela o bazach ich wojskowych na terytorium Polski o największej podsłuchowni ich na terenie Polski.
  Jak G. Braun widzi przywrócenie Niepodległości Polski i suwerenności narodowej???
  To są kluczowe postulaty, które omijają wszyscy kandydaci na rezydentów. Dlatego zachodzi podejrzenie u niektórych, że jak nie chcą zmienić systemu narzuconego nam przez neokonserwatystów - syjonistów tzn, że pracują dla garbanosych.
  To należy wyjaśnić u G. Brauna, jak chce Przywrócić Niepodległość Polski czy on widzi Polskę jako kraj neutralny, otwarty dla innych pod warunkiem, że to wszystko służy Polsce i Polakom.
 • @Wrzodak Z. 23:48:21
  Może za mało słuchał Pan wykładów Grzegorza Brauna w internecie? Bo według mnie, to mówi on właśnie głównie o tych sprawach - owszem, ma zadatki na gawędziarza rozwijającego do każdego wątku kilka dygresji, ale na te tematy, które Pan zasygnalizował, wypowiada się od dawna, konsekwentnie i dość szczegółowo - zrozumiale dla każdego, kto ma choć minimalną wiedzę na te tematy.

  Radzę wyszukać dowolny wykład G. Brauna - szczególnie teraz, z okazji kampanii pojawiło się ich sporo, ale nie ma w nich niczego nowego, czego nie mówił już kilka lat temu... Pod tym względem jest stały w poglądach jak Korwin - choć mniej znany.
 • @Robert Wasilewski 00:09:10
  Szanowny Panie zajebista notka , szkoda że Opary absurdu ,razem z reinertem wywalą Pana do piwnicy .Pozdrawiam smutno i 5*.
 • @Robert Wasilewski 00:09:10
  Trzeba poważnie traktować wybory. program kandydata powinien być na jego stronie internetowej. Nigdzie nie natrfiłem na taki program. Można sobie gawędzić na różne tematy, zawsze póżniej można z tego się wycofać.
  Nigdzie G. Braun nie wypowiedział się, że usunie okupacyjne wojska usraelskie z Polski, nigdzie nie mówi, że wyjdziemy z NATO, nigdzie nie pisze jaki ustrój ma być w Polsce, ( czy nadal mamy być wasalem usraela, czy neutralnym krajem ściśle współpracującym z każdym) nigdzie nie odnosi się jak chce pozbawić władzy banksterów w Polsce, nigdzie nie mówi co dalej z przynależnością do UE itd.
  Popieranie JOW-ów to nic innego jak zakonserwowanie systemu złodzieja, agenta i szpiega w Polsce.
  Jak można popierać Jow-y????? Brak odpowiedzi na te kluczowe pytania.
  Choć ordynację trzeba zmienić, ale nie na JOW-y, to bajka przyszłości.
 • @Repsol 00:22:34
  Masz rację.Ja też daję+5,bo i notka dobra i wybór do wyborów najlepszy.Jak to dziwnie wyglada,gdy jedyny otwarcie mówiący tekstem katolika i zawsze do Kościoła się przyznający,jest najmocniej atakowany.
  Jak to było napisane?"Znak,któremu sprzeciwiac się będą".
  Szczęść Boże!
  Też zagłosuję na Brauna.
 • @Wrzodak Z. 08:54:24
  Obejrzyj chociażby to https://www.youtube.com/watch?v=MHC_YvOmsDw i przestań pisać głupoty.Proszę.
 • @Wrzodak Z. 08:54:24
  proponowałem, co Pan ma zrobić by zapoznać się z programem G.Brauna, zanim Pan zacznie się na ten temat wypowiadać - nie było w sklepie taśmy dwustronnej? Naprawdę, ma Pan budzące szacunek zasługi, więc proszę przestać. Grzegorz Braun nie tylko z Panem nie skonsultował swego programu.
 • @Robert Wasilewski 00:09:10
  Bardzo dobra notka, gratuluję, czy pozwoli Pan, że link do niej umieszczę na salonie24 - opinię na temat tego portalu mamy zapewne podobne, ale to żadna sztuka przekonywać przekonanych - a tam jest wielu którym taka wiedza jest potrzebna.
  Co do wyborów: uważam, że jedynie Grzegorz Braun - Kukiz jakoś zanadto złagodniał, zresztą szukanie recepty w JOWach to kompletna fikcja. Co do Korwina, zmilczę przez litość nad siwymi włosami...

  pozdrawiam
 • @Cheval Noir 11:44:13
  Jak przeczytałeś mój wpis to odpisz mi choćby na jedno pytanie???
  Wysłuchałem tej wypowiedzi G. Brauna, to wypada bardzo żle, mam wrazenie jakby uciekał od konkretnych odpowiedzi.
  Ocenia sytuację Polski i świata, zresztą fatalnie, ale nie mówi jak chce uratować Polskę, co chce zrobić, by przywrócić Niepodległość Polski.
  Jeśli chodzi o JOW-y to on też popiera usakcjonowanie systemu dotychczasowego. W ramach jow-ów rezydentem jest HGW, Budyń i setki im podobni.
 • @Andrzej Tokarski 13:48:12
  Tu nie chodzi o konsultacje, bardzo dużo ludzi pyta mnie na kogo głosować, ja odpowiadam, że nie mam swojego kandydata, ale ludzie w większości chcą iść na wybory i oddać głos, ponieważ nie uznają bojkotu, są tacy. Gdybym miał napisany program przez Brauna i by był zamieszczony na stronie to wydrukował bym i może rozdał bym niektórym ludziom, a tu gadająca głowa, bez programu.
  Może Pan by odpowiedział na te moje wcześniej zadane pytania.
  Chcecie należeć dalej do NATO??? Jaki ustrój Polski proponuje G. Braun???itp.
 • @Wrzodak Z. 18:58:05
  To że mówi Pan ludziom aby żądać od kandydatów ich programów ma pan absolutną racje. Polacy chcą wiedzieć na kogo i na jakie zmiany glosują
  i tylko takim sposobem można pociągnąć większość do urny i obalić "dzisiejszą kryminalną kichę". Na "świński ryj" to można pitolić w gospodzie.
  Gdy kandydat nie ma społeczno-politycznego i ekonomicznego planu działania jest żadnym opozycjonista lecz świnią pchającą się do koryta wypchanego pieniędzmi skrzywdzonych Polaków.
 • @topstopjuve 19:49:59
  W zasadzie tylko to mnie zainteresowało:
  ..."On ma dość ostre komentarze, w ogóle nie przystające do reszty (oprócz JKM, ale to wiadomo Ozjasz Goldberg, jemu wolno). "...

  skąd wiadomo? proszę podać źródło i nie mam na myśli czyjejś opinii.
 • @Andrzej Tokarski 13:52:28
  Proszę bardzo
 • @Wrzodak Z. 18:58:05
  w tej chwili najważniejszą zaletą Brauna jest to, że jako pierwszy publicznie definiuje śmiertelne zagrożenie dla Polski, czyli ukrytą a nieustanną agresję izraelską - i robi to bez gródek, bez owijania w bawełnę - i dlatego jest całkowicie nieobecny we WSZYSTKICH mediach. Lepszego nie mamy, więc trzeba go wspierać bo to co robi sam, bez kasy i bez istotnego wsparcia jest w naszym najgłębiej pojętym interesie. Dlatego osoba o takim autorytecie jak Pan powinna go wspierać, a przynajmniej nie atakować. To specyfika polskiego kotła, ale gdyby tu przyszedł Bolesław Chrobry i próbował odrodzić ten kraj, to by go zaszczuto jako żyda i zdrajcę. Napisałem komuś kogo tu już szczęśliwie nie ma: w zależności od tego gdzie umiejscowimy raj, albo wszyscy jesteśmy żydami albo nikt nie jest. Więc wyłącznie taki mechaniczny klucz nie ma sensu.
  pozdrawiam
 • @Wrzodak Z. 23:48:21
  O kandydacie G.Braunie

  Rodzina - to podstawa
  Ojciec G.Brauna, Kazimierz – reżyser, uczony, pisarz, od 1985 mieszka w USA, gdzie również wykłada na wielu uniwersytetach. W 1992 został profesorem nauk humanistycznych.

  https://wiernipolsce1.files.wordpress.com/2015/03/pbm2a.jpg
  -
  Wuj G.Brauna, Juliusz – od 2009 dyrektor Departamentu Strategii i Analiz w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, od 2011 prezes Zarządu TVP

  https://wiernipolsce1.files.wordpress.com/2015/03/high_j14_juliusz-braun-staral-sie-mowic-nie-tylko-o-reklamie.jpg
  -
  Siostra G.Brauna, Monika oraz Lev Stern wydali wspólną książkę pt. „Wrocław Jerozolima Wrocław”

  https://wiernipolsce1.files.wordpress.com/2015/03/z16035024aalev-stern-i-monika-braun.jpg
  -
  * * *
  Polityczne kredo G.Brauna
  https://www.youtube.com/watch?v=PjI_TTeDPwU

  G.Braun zagaja:
  1. W IIIRP działają wszystkie obce agentury – (sama prawda!)
  2. Nie ufajmy USA, Izraelowi, UE i przede wszystkim Rosji – (to należy poddać analizie politycznej)
  3. Nie budujmy Polski plecami do Kościoła – (to wyjaśnia już wszystko i nie pozostawia złudzeń)

  Kościół (czyli jego hierarchia) wskaże owieczkom jedynie słuszną drogę do niepodległego Państwa Polskiego: kierunek cywilizacja Zachodu – USA i zacieśnianie integracji z UE (Kościół jest miłosierny i potrafi przymknąć oko na niszczenie praw boskich, naturalnych, etyki, moralności i na walkę z samym katolicyzmem). Tak więc zgodnie z zaleceniem Brauna, ustawieni frontem do Kościoła znajdziemy się tam, skąd chcemy i musimy się wydostać.

  * * *

  Kondominium rosyjsko-niemieckie pod żydowskim zarządem - http://wps.neon24.pl.neon24.pl/post/120538,kondominium-rosyjsko-niemieckie-pod-zydowskim-zarzadem

  Metody manipulacji Polakami – Grzegorz Braun jako przykład - http://wps.neon24.pl.neon24.pl/post/120664,metody-manipulacji-polakami-grzegorz-braun-jako-przyklad

  Czy katolik musi być idiotą? - http://wps.neon24.pl.neon24.pl/post/120737,czy-katolik-musi-byc-idiota

  Dariusz Kosiur
 • @Rzeczpospolita 11:45:05
  Kochani nic co się dzieje świecie a zatem i w Polsce nie jest dziełem przypadku .A większość dyskusji jest jałowa i bez przedmiotowa ,można to przyjąć do wiadomości lub nie . Niektórym się wydaje że herbata będzie słodsza i zależy to tylko od kręcenia łyżeczką wprawo lub w lewo . Zawsze oto można się spierać .
  Brzeziński mówi o realizacji planu, w skali świata rozgrywana jest partia szachów .... a kto i z kim ?
  W tej grze każda figura sama w sobie jest też partią .....i wydaje mi się że w obecnej chwili Polska jest w grze na głównej planszy .
  tak więc Polska jest teraz scenariuszem wydarzeń w skali globalnej .
  Osoby i zdarzenia nie są tu przypadkowe , czy grają swoje role świadomie czy nie można się o to spierać . Matka Kurka nie jest jedyna która zabłysła w sieci i zmieniła obecnie swoje poglądy o 180 * .
  W tym labiryncie zdarzeń , wirtualnej rzeczywistości , wielu wierzy i jest pewna iż znalazł wyjście , bo znalazł przewodnika i jemu trzeba wierzyć - nic bardzo mylnego........
  To co się wydarza jest tylko czubkiem góry lodowej i to co w jakimś sensie widzimy . Tam niżej jest schowana ogromna siła , jej plany realizowane są poprzez tajne organizacje i ....
  Polski kościół jest pod pełną kontrolą tych sił , możemy to zawdzięczać to jego hierarchom z naszym świętym włącznie . Johann Faust tu się kłania, to czy ktoś w to wierzy czy nie jest mi obojętne ...to wiadomość dla ambitnych .
  Wracają na Polskie piekiełko, każda siła polityczna ma swoją wartość i rolę do spełnienia , gra rolę kontrolera , przewraca i steruje milionami dusz , gotowych zginąć w ,,słusznej sprawie "..........
  Tak masz racje , To Polskiemu kościołowi należy przypisać zniszczenie naszego kraju , jakie to przewrotne , stał się narzędziem szatana .
  PROSZĘ nie mylić tego z wiarą , bo wiara była siłą Polski , wiarą którą starają się rozmydlić, co widać tu na neonie ... tak to walka o dusze .
  ,,Czy katolik musi być idiotą? " nie wiem , wielu było fasadowymi katolikami , większość takimi się stała ...
  Co dziennie oglądają ,słuchają dobrej nowiny z szklanego ekranu , żyją sprawami bohaterów seriali , posilają się tą papka medialną . Stali się leniwi , wygodni ,mniej wybredni ,chcą mieć święty spokój .
  Raz w tygodniu starają się pokazać BOGU w kościółku ,(swego rodzaju ubezpieczenie) ,ktoś tam uda się na Jasną Górę a nawet Watykanu ....
  Pomiędzy komentującymi toczą się spory czyja lalka zasługuje na zaufanie, a będzie jak w tej bajce ..... i wilki zająca zjadły .
  Czy kogoś nie zastanawia dlaczego w medialnej przestrzeni są nieobecni inni kandydaci , choćby Mateusz Piskorski ......
 • ...
  Świetny tekst, ja już dawno rozwiałem swoje wątpliwości związane z MK.Pozdrawiam (5)

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930